/Files/images/Чижевський2024.jpg

Дмитро Чижевський

/Files/images/Слайд1 БІнт.JPG/Files/images/Слайд2 Бінт.JPG

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.


/Files/images/Хвильовий Слайд1.JPG

#тижденьчитання2023 #бутисвоїми

Як я люблю життя…

«Як я люблю життя — ви й не уявляєте» до 130 - річчя від дня народження видатного українського прозаїка, поета, публіциста, одного з найвідоміших представників Розстріляного відродження, ідейного натхненника гасла "Геть від Москви!"Миколи Хвильового.

Микола Хвильовий, справжнє прізвище Фітільов. "13" було улюбленим числом Миколи Хвильового. 13 грудня він народився, а 13 травня добровільно пішов з життя. До дня народження митця Суспільне Культура, спираючись на публікації дослідників Хвильового, зокрема літературознавця й кандидата філологічних наук Ростислава Мельникова та доктора історичних наук, професора Юрія Шаповала, згадує його біографію, погляди й думки, які в наш час стають дедалі актуальнішими.

Дивитись тут:

wym-1702017187232


/Files/images/фото Олесь.jpg

Я ще вернусь гарячим вітром…

Олександр Олесь (Олександр Іванович Кандиба, 1878–1944 ) — український поет - лірик, драматург, представник символізму.

Поетична слава прийшла до нього одразу після виходу його першої збірки поезій «З журбою радість обнялась» – побачила світ у 1907-му. О. Олесь без перебільшення був королем української поезії.

Олександр Іванович народився на Сумщині 1878 року. За фахом ветеринарний лікар. У 1919 р. вимушений був емігрувати за кордон, хоча завжди сумував за рідною країною.

Біографію Олександра Олеся читай тут:

wym-1702016857601


Тематична акція


У четверту суботу листопада (цього року це 25 листопада) ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років.

До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціює акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь - це символ пам'яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Бо ми – народ-воїн. День пам’яті жертв Голодомору. Запали свічку пам'яті за вбитими голодом. Передай тепло, стань поряд із тим, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось.


21 листопада відзначають День Гідності і Свободи України, а також річницю початку Євромайдану. Згадаймо події, які стали початком нової боротьби за державність України та шляхом до європейського, демократичного майбутнього.

/Files/images/Майдан.jpg


27 жовтня - День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови.

27 жовтня - День вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

wym-1699426213463


Павло Вишебаба "Тільки не пиши мені про війну"


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2023 триває.

В рамках Місячника відбувся літературний проєкт "Павло Вишебаба "Тільки не пиши мені про війну"

Здобувачі освіти 8-А класу (кл керівник Салоїд І.М.) познайомилися з творчістю талановитого поета, військового Павла Вишебаби та прослухали його зворушливий вірш "Доньці", який був написаний в травні 2022 року. Цей вірш вразив серця сотням тисяч українців та був перекладений 15 мовами, а кліпи, де автор зачитував його, набрав понад десятки тисяч переглядів.

Саме за його першими рядками було названо збірку поезій "Тільки не пиши мені про війну"

/Files/images/23б.jpg


З нагоди Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2023 під девізом "Я вірю в майбутнє твоє, Україно!". Здобувачі освіти 2-4 класів з цікавістю переглянули "Книгу - мандрівку", присвячену Нескореним - українцям, подіям, втратам та здобуткам, завдячуючи яким, Україна зберегла державність. Чому українці нескорені? Кожен епізод доступно та зрозуміло відповів на запитання.

/Files/images/Б2.jpg/Files/images/Б1.jpg/Files/images/Б3.jpg/Files/images/Б4.jpg/Files/images/Б8.jpg/Files/images/Б5.jpg/Files/images/Б6.jpg/Files/images/Б7.jpg


15.09 та 22.09 Бібліоподорож "Як пройти в бібліотеку"

Жваво та невимушено, з позитивними емоціями відбулося перше знайомство нових читачів, учнів 2 А та 2 Б класів, зі світом книг - бібліотекою

/Files/images/бібл1.jpg/Files/images/бібл3.jpg/Files/images/бібл5.jpg/Files/images/бібл2.jpg


Не бійтесь заглядати у словник: це пишний яр, а не сумне провалля.. М.Рильський.

18.09; 21.09 та 25.09 було проведено бібліотечні уроки на тему "Твоє довідкове бюро "для учнів 4 А; 4 Б та 4 В класів Під час якого учні навчилися орієнтуватися у потоці інформації за допомогою довідкової літератури: словників, довідників та енциклопедій

/Files/images/біб1.jpg/Files/images/біб2.jpg/Files/images/біб3.jpg/Files/images/біб4.jpg


Всесвітній день вишиванки - молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном. Ідею провести свято запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. За її словами, сталося це випадково: «На перерві в університеті я зустріла свого друга Ігоря, який прийшов у вишиванці на пару, і я робила це час від часу, і мої друзі робили, але ми разом ніколи не збиралися. І я запропонувала нам одночасно одягнутися у вишиванки і запросити наших найближчих друзів». Спочатку в цей день вишиванки носили всього кілька десятків студентів і викладачів, але через деякий час свято стало всеукраїнським, а потім і всесвітнім.

Свято щорічно відзначають у третій четвер травня в Україні. У 2023 році День вишиванки буде 18 травня.

/Files/images/Вишиванка 1.jpg


День матері – міжнародне свято, яке було встановлено офіційно Конгресом США 8 травня 1914 року. Після Першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині. В Україні офіційно відзначається щорічно у другу неділю травня з 2000 року «.. на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, міжнародної організації «Жіноча громада», Спілки жінок України, громадської організації «Союз українок…» згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99.

/Files/images/мама Слайд1.JPG/Files/images/мама - Слайд2.JPG


/Files/images/1 Чорнобиль.jpg

Чорнобиль…Минуло 37 років від того дня, коли Україну спіткала техногенно-екологічна катастрофа, яка була спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

Вона нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. І, якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Священна пам'ять про подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.


/Files/images/1 Земля.jpg

Міжнародний день Матері-Землі відзначається щорічно 22 квітня. Встановлено Генеральною Асамблеєю ООН в 2009 році (резолюція № A/RES/63/278. У резолюції наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах, що він відображає взаємозалежності між планетою, її екосистемами і людиною.

У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження Миру, життя на Землі.

Використані джерела:

http://surl.li/gnita

http://surl.li/gnill


До 105 – річчя від дня народження, видатного українського вченого – гуманіста, письменника Василя Олександровича Сухомлинського, який вніс значний вклад у розвиток світової педагогічної науки.

Василю Олександровичу за вагомий внесок у розвиток освіти, багаторічну педагогічну діяльність, високий професіоналізм присвоєно почесне звання «Заслужений учитель України». Він є лауреатом Державної премії імені Т. Г. Шевченка. Самобутня спадщина вченого привертає все більше уваги серед викладачів, науковців, студентства. Найпліднішим періодом науково – практичної та літературно – публіцистичної діяльності Василя Олександровича стали роки, коли він працював директором Павлиської середньої школи. Цим навчальним закладом він керував двадцять три роки до останку життя.Василь Олександрович Сухомлинський – багатогранна особистість. Ми знаємо його не тільки як видатного педагога, вченого, а й як дитячого письменника. Для дитячого читання він написав понад 1500 художніх мініатюр - оповідань, казок, притч, легенд. Його новаторські здобутки – «школа радості», «школа під блакитним небом», «уроки мислення серед природи», «батьківська школа», «поради вчителям» (« Сто порад вчителю») тощо.
Літературна спадщина В. О. Сухомлинського є незаперечною універсальною скарбницею для використання її дітьми.

wym-1681899543380


03.04.2023 року в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання класні керівники 3-А класу Дмитренко Т.Г., 4-А класу Григораш О.П. та 4-Б Крохіна Т.С. провели голосні читання «Героям слава!» про героїв фронту і тилу.

/Files/images/Герой1.jpg/Files/images/Герой2.jpg/Files/images/Герой3.jpg/Files/images/Герой5.jpg/Files/images/Герой6.jpg/Files/images/Герой4.jpg/Files/images/Герой7.jpg/Files/images/Герой8.jpg/Files/images/Герой9.jpg/Files/images/Герой10.jpg



До уваги користувачів бібліотеки інтерактивний лепбук
«Письменники - ювіляри» (квітень 2023 року)

wym-1680766118095



З 27 березня по 31 березня 2023 року відбудеться Всеукраїнський тиждень дитячого читання під гаслом «Непереможна і єдина читацька Україна».

Мета Тижня - підвищення у суспільстві статусу читання, книги, бібліотеки як ціннісних орієнтирів, інтелектуальних продуктів, що мають бути в полі зору кожного сучасного успішного свідомого українця.

wym-1679910762582



Шевченко для українців як сонце, в світлі якого в усій величі і красі воскресає Україна.

Василь Касіян.

9 березня 1814 року народився Тарас Григорович ШЕВЧЕНКО - видатний український поет, прозаїк, мислитель, живописець, гравер, етнограф, громадський діяч, перекладач, автор "Кобзаря", співробітник Київської Археологічної комісії, академік гравірування (1860), Національний герой і символ України. Діяч українського національного руху, член Кирило-Мефодіївського братства.

Пропоную вашій увазі віртуальну книжкову виставку, присвячену річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

wym-1678356555989



/Files/images/Забіла Наталя Листівка.jpg

Наталя Львівна Забіла (1903-1985)

Творчість Наталі Забіли – це материнська пісня,
цікава, барвиста, розумна, копітка, дбайлива. В. БИЧКО

Письменницю з повним правом називають класиком української дитячої літератури. Її твори стали улюбленими не для одного покоління юних читачів. Наталя Забіла першою в Україні була відзначена премією імені Лесі Українки, якою нагороджують за видатні досягнення в літературі для дітей.



/Files/images/Л Українка.jpg

ЛЕСЯ УКРАЇНКА, поетеса, перекладачка, громадська діячка

(1871 — 1913)

Хто хоче знати життя її серця, хай читає її твори.

Л. Старицькі-Черняхівська.

Лариса Петрівна Косач народилася 25 лютого 1871 р. в м. Новограді-Волинському, тепер Житомирської області, в сім'ї повітового службовця-юриста Петра Антоновича Косача та української письменниці Олени Пчілки.

ОСНОВНІ ТВОРИ:
Збірки поезій "На крилах пісень", "Думи і мрії", "Відгуки", поема "Давня казка", драма-феєрія "Лісова пісня", драматичні поеми "Бояриня", "Одержима".

ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА:
1. Міщенко Л. Леся Українка. —К., 1986.
2. Жулинський М. Драматична доля драматичної поеми (про "Бояриню" Лесі Українки) //Прапор.— 1989,— № 9.
3. Борисюк Т. "Лісова пісня" Лесі Українки і "Затоплений дзвін" Гергарта Гауптмана//Слово і час— 1990.— № 3.
4. Драй-Хмара М. Бояриня//Леся Українка. Бояриня.—К., 1991.;
5. Криловець А. Сім струн я торкаю (Із секретів поетичної творчості Лесі Українки) //Дивослово.— 1995.—№ 7.


/Files/images/МОВА pptx.jpg

21 лютого

Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day)

Цей день відзначають щорічно, починаючи з 2000 року.

Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

Дата для Дня рідної мови була вибрана на згадку про трагічних події, що сталися в Бангладеш 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, котрі вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни. Відтоді ця дата у Бангладеш стала днем полеглих за рідну мову, а весь світ відзначає День рідної мови.


/Files/images/Майдан pptx.jpg

День пам'яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні»


29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами

Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

wym-1675148640207


27 січня Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7).

Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

wym-1674821598313


Надія Дяченко

Підведено підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!» на Кіровоградщині.
Бібліотекарі мали змогу презентувати свої креативні ідеї й бібліотечні інновації на віртуальній дошці спільного доступу Padlet «В нас єдина мета – Україна свята, нездолана ніким і ніколи!» та заповнивши Google-форму.
Палітра бібліотечних форм патріотичного спрямування, представлених найбільш активними бібліотекарями, – відео та фото звіти проведення місячника, віртуальні виставки та інтерактивні плакати та онлайн-паркани; фоторепортажі проведення конкурсів, акцій, челенжів та результатів проєктної діяльності; розробки онлайн-ігор та вправ; інформаційно-просвітницькі матеріали у форматі презентацій, інформаційних парканів, тематичних сторінок блогів, сайтів тощо.
Упродовж листопада була надана можливість як представити матеріали на віртуальній дошці, так і переглянути ресурси колег та оцінити їх матеріали, а ще ознайомитися з креативними ідеями для їх подальшого використання у практичній діяльності.
Найбільш активним бібліотекарям оголошено ПОДЯКИ комунального закладу «КОІППО імені Василя Сухомлинського».

Дякуємо за активну позицію у формуванні патріотів нашої рідної УКРАЇНИ!

Працюємо заради МИРУ та якнайшвидшої ПЕРЕМОГИ

/Files/images/подякаРудовій.jpg


10 грудня - Міжнародний день прав людини.

Генеральна Асамблея ООН започаткувала його в 1950 році на честь прийняття Декларації прав людини. В цей день на пленарному засіданні ООН всесвітня організація відзначає тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав і свобод, а Норвезький Нобелівський комітет в Осло вручає 10 грудня Нобелівську премію миру.

/Files/images/10.12 Право.jpg


3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Савича Сковороди − видатного українського просвітителя-гуманіста, мандрівного філософа, поета, педагога.

/Files/images/листівка Сковорода.jpg


/Files/images/Голодомор (2).jpg

26 листопада 2022 року в Україні і світі вшановують пам'ять жертв Голодомору.

Цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

wym-1669714206095


21 листопада – День Гідності та Свободи.

Цього дня розпочалися Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, які стали історичними віхами незалежної України.

wym-1669713485274


09.11.2022 року

День української писемності та мови.
День вшанування Нестора Літописця.

Мова українська (відео)


З 1 по 31 жовтня 2022 року проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
«В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!»

Відео файл

/Files/images/Vsczxybr 2022.jpg/Files/images/1Міс2022.jpg/Files/images/11Міс2022.jpg/Files/images/111Міс2022.jpg/Files/images/1111Міс2022.jpg/Files/images/1Міс2022111.jpg




З 1 по 31 жовтня 2021 року проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Гасло Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек: "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності".

Віктор Близнець

Кіровоградщина у дзеркалі часу

Письменники - земляки



До роковин Чорнобильської трагедії



/Files/images/ШЕВ.jpg/Files/images/ШЕВ2.jpg



Всеукраїнський тиждень дитячого читання 2021

/Files/images/ДЧ.jpg/Files/images/ДЧ1.jpg/Files/images/ДЧ2.jpg/Files/images/ДЧ4.jpg/Files/images/ДЧ3.jpg/Files/images/ДЧ5.jpg/Files/images/ДЧ6.jpg/Files/images/ДЧ7.jpg



Благодійна акція «Подаруй книгу бібліотеці»

/Files/images/1біб.jpg/Files/images/1біб1.jpg/Files/images/1біб2.jpg/Files/images/1біб3.jpg/Files/images/1біб4.jpg/Files/images/1біб5.jpg/Files/images/1біб6.jpg/Files/images/1біб7.jpg



Ні Я жива!
Я буду вічно жити!

Леся Українка

Вшанування пам’яті української поетеси Лесі Українки

/Files/images/БЛ.jpg/Files/images/БЛ1.jpg/Files/images/БЛ2.jpg/Files/images/БЛ3.jpg/Files/images/БЛ4.jpg/Files/images/БЛ5.jpg/Files/images/БЛ6.jpg/Files/images/БЛ12.jpg/Files/images/БЛ10.jpg/Files/images/БЛ8.jpg/Files/images/БЛ9.jpg/Files/images/БЛ13.jpg



/Files/images/і1.jpg/Files/images/і2.jpg



Всесвітній день читання вголос

/Files/images/дч02.jpg/Files/images/дч021.jpg/Files/images/дч022.jpg/Files/images/дч023.jpg/Files/images/дч024.jpg/Files/images/дч025.jpg/Files/images/дч026.jpg/Files/images/дч028.jpg/Files/images/дч029.jpg/Files/images/дч0292.jpg/Files/images/дч0294.jpg



Із 1 по 31 жовтня в КЗ «Долинський опорний заклад I- III ступенів № 4 Долинської міської ради» Кіровоградської області проводився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»

/Files/images/МШБ1.jpg/Files/images/МШБ2.jpg/Files/images/МШБ3.jpg/Files/images/МШБ4.jpg/Files/images/МШБ5.jpg/Files/images/МШБ6.jpg/Files/images/МШБ7.jpg/Files/images/МШБ8.jpg/Files/images/МШБ9.jpg/Files/images/МШБ91.jpg/Files/images/МШБ92.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 294

Коментарi